Kullanıcılar istedi Google o özelliği yayınladı, geç oldu ama sonunda geldi

Google, kullanıcıların gün içerisinde telefon, tablet veya bilgisayar gibi farklı cihazlar arasında geçiş yapmalarını kolaylaştıracak yeni bir özellik duyurdu. Özellikle hibrit çalışma modelinin yaygınlaştığı günümüzde büyük bir zaman tasarrufu sağlayacak olan bu özellik, Google Meet uygulamasında yer alıyor. Artık bir video görüşmesi sırasında cihaz değiştirmeniz gerektiğinde, görüşmeyi sonlandırıp tekrar katılma zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Yeni “Buradan Devam Et” seçeneği ile kullanıcılar, görüşmeyi başka bir cihaza kolayca aktarabiliyor. Örneğin, görüşmeye telefonunuzdan başlayıp daha büyük bir ekran ve klavye avantajları için masanızdaki bilgisayarınıza geçmek istediğinizde, bilgisayarınızdaki Google Meet uygulamasını açıp “Buradan Devam Et” butonuna tıklamanız yeterli. Bu işlem, görüşmenin kesintiye uğramadan devam etmesini sağlıyor.

Kullanıcılar istedi Google o özelliği yayınladı, geç oldu ama sonunda geldi

Google tarafından yapılan açıklamaya göre, bu yeni özellik bugünden itibaren Google Workspace kullanıcıları başta olmak üzere kişisel Google hesaplarına sahip kullanıcılar için de birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak. Özellik için herhangi bir özel kurulumun gerekmediğini belirten Google, daha fazla bilgi edinmek isteyenler için bir Yardım Merkezi bağlantısı da sağladı.

Bu yeni özellik, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve doğal çalışma yöntemlerine uyum sağlamak için platformların nasıl adapte olması gerektiğini gösteriyor. Küçük bir değişiklik olmasına rağmen, Google Meet‘in günlük rutinlerimizde nasıl kullanıldığı üzerinde olumlu bir etkisi olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir