SÖZCÜ yazdı, bakanlık internet hızıyla harekete geçti

Muğla’nın Bodrum ilçesinde devrilen direkler nedeniyle iki aydır internetsiz yaşama mahkum edilen mahalle halkının feryadını SÖZCÜ’nün duyurmasının ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı harekete geçti. Vatandaşın protestosunun duyurulmasının üzerinden 24 saat geçmeden mahalleye gelen ekipler direklerin dikimine ve kabloyu çekmeye başladı.

Bodrum ilçesine bağlı turistik Geriş Mahallesi’nde milyon dolarlık otel ve villaların bulunduğu Deveci Sahil Caddesi’ndeki üç Telekom direğinin mart ayının ortalarında bir inşaat çalışmasında devrilmesi sonucu internetsiz kalan mahalle halkı ve site yöneticileri ile vatandaşlar pazar günü sokağa çıkarak ellerinde iletişim kabloları ile Türk Telekom’u protesto etmişti. Bölgedeki sorun, SÖZCÜ aracılığı ile Türkiye’ye duyurulmuştu.

İnternet sorununun duyulmasının ardından hızla hareket geçen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Türk Telekom Bodrum yetkilileri ile harekete geçti.

Bu sabah saatlerinde üç direk ve 150 metre internet kablosu ile bölgeye gelen Telekom ekipleri arızanın giderilmesi için çalışmalara başladı, o anları SÖZCÜ kameraları kaydetti.

“DEMEK Kİ İSTENİRSE ÇÖZÜLÜYORMUŞ”

Mahalle halkı adına konuşan emekli kamu denetçisi Mehmet Doğan “Öncelikel SÖZCÜ’ye feryadımızı duyurduğu, sesimiz olduğu için teşekkür ediyoruz. Neymiş demek ki istenirse oluyormuş. Bu Türkiye’de vatandaşın devlet kurumları ile yaşadığı milyonlarca sorundan vatandaşın ciddiye alınmamasını gösteren bir örnek” dedi.

Doğan, şöyle devam etti:

– Bizler yol yöntem bilen insanlar olarak sorunumuza iki aydır çözüm bulamamıştık. Ancak haber yayınlanmasının ardından bu sabah erken saatlerde üç direk ve 150 metre kablo ile gelen Telekom ekibi çalışmaya başladı.

– Yine de haberi duyup harekete geçen bakanlık ve Telekom yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Yıllarca kamu denetçiliği yaptım. Kurumlar vatandaşın sesini dinlemeli. İki aydır öğrenciler ders yapamaz iş insanları evden çalışamaz hale gelmişti.

Bölgede Telekom ekibinin çalışmasını sürdürdüğü görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir