iPhone Fold için Samsung müjdesi! Apple ikna oldu mu?

Apple ve Samsung’un bir süredir katlanabilir ekran teknolojileri için görüştüğü söyleniyor. Samsung tarafından geliştirilen katlanabilir paneli kullanmak isteyen Apple, sonunda ikna olmuş gibi duruyor. Galaxy Z Fold 6’da yer alacak özel cam, iPhone Fold’a da güç verebilir.

Apple, katlanabilir iPhone için Samsung UTG camı kullanabilir

Samsung, Galaxy Z Flip 6 modelinde ultra ince cam (UTG) kullanmayı ve yeni nesil panelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 50 mikron kalınlığındaki yeni cam çözümü; Z Flip 5’te bulunan 30 mikron camdan yaklaşık yüzde 65 daha kalın olacak. Bu da dayanıklılığın artacağı anlamına geliyor.

Galaxy Z Flip 6’da yer alacak UTG Apple’ın dikkatini çekmiş gibi duruyor. Raporlar son zamanlarda Apple’ın katlanabilir OLED ekranlar için Samsung ile görüştüğünü göstermişti. Ancak teknoloji devi, dayanıklılığı büyük bir endişe kaynağı olarak görüyordu. Samsung’un katlanabilir ekran teknolojisi Apple’ı ikna etmiş gibi duruyor.

50 mikron kalınlığındaki ekranın, kullanıcı deneyimini de artırması bekleniyor. Bu yüzey, çizilmelere ve günlük kullanımdan kaynaklanan katlamalara karşı çok daha dayanıklı olacak. Ayrıca menteşe boyunca uzanan katlama izinin de önemli ölçüde kaybolması bekleniyor.

Apple’ın ilk katlanabilir cihazı ise belirsizliğini koruyor. Şirketin katlanabilir iPhone, iPad ve hatta Mac tanıtacağına dair söylentiler dolaşıyor. Bununla birlikte hepsinin test aşamasında olduğu da dile getirildi. Analistler, Apple’ın Mac ve katlanabilir iPhone için sırasıyla 20,3 inç ve 7,9-8,3 inç ekranları test ettiğini ortaya koydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir